SAWIN
Optyka-Optometria

Terapia zeza, niedowidzenia i pozostałych zaburzeń widzenia obuocznego – skuteczne metody postępowania

W naszych gabinetach zlokalizowanych w Brzegu Dolnym i Wołowie prowadzimy terapię widzenia w zezach i niedowidzeniu, a także innych problemach widzenia obuocznego i akomodacji. W postępowaniu ortoptycznym kluczową rolę odgrywa właściwie postawiona diagnoza. Prawidłowe rozpoznanie pozwala na dobór ćwiczeń i form terapii, które przyniosą ulgę Pacjentowi. Terapia zeza i niedowidzenia pozwala na usprawnienie obuocznego widzenia i przywraca niektóre funkcje wzroku. Podejmujemy się przede wszystkim terapii w przypadku takich zaburzeń jak:

  • zez ukryty (heteroforia),
  • zeza jawnego (heterotropia, wspomagająco),
  • niedowidzenie,
  • zaburzenia akomodacji,
  • osłabione widzenie obuoczne,
  • zaburzenia koncentracji
  • i wiele innych dolegliwości.

W sytuacji, kiedy konieczna jest współpraca z innymi specjalistami (okulistą, ortoptystą, neurologiem, terapeutą SI itp.), kierujemy na konsultacje do odpowiedniego ośrodka.
Na terapię zapraszamy zarówno dzieci, jak i młodzież czy osoby dorosłe.

Dlaczego my?

W naszych gabinetach terapią w zakresie zaburzeń widzenia obuocznego oraz niedowidzenia zajmuje się dyplomowany specjalista – Katarzyna Szewc. Ćwiczenia prowadzone są w sposób dobrany indywidualnie do każdego Pacjenta. Bierzemy regularnie udział w szkoleniach z zakresu terapii widzenia, dzięki czemu nasze metody są nowoczesne i odpowiadają najbardziej aktualnej wiedzy medycznej, a co za tym idzie, są skuteczne i u większości Pacjentów szybko przynoszą oczekiwane efekty. Nie spoczywamy na laurach i nie lubimy stać w miejscu. Dlatego stale się rozwijamy i poszerzamy swoje kwalifikacje.

Mamy bogate doświadczenie w pracy z dziećmi i dorosłymi. Staramy się jak najszybciej znaleźć przyczynę problemu, aby Pacjent odzyskał komfort życia. Wykonujemy wszystkie potrzebne badania, aby uzyskać pełny obraz stanu zdrowia. Często decydujemy się także na dodatkowe konsultacje, w tym neurologiczne. Dbamy także o stałą i regularną kontrolę wzroku naszych Pacjentów.

MASZ PYTANIA?

napisz do nas

Scroll Top