SAWIN
Optyka-Optometria

Salon Optyczny SAWIN w Brzegu Dolnym działa przy ul. Tęczowej 11 nieprzerwanie od września 1993 r. i od początku prowadzony jest przez Katarzynę i Radosława Szewców. W 2001 r. otwarty został Salon Optyczny SAWIN w Wołowie, od 2007 r. działający pod aktualnym adresem – ul. Piłsudskiego 40.

Od pierwszych dni priorytetem stała się jakość usług: jako jeden z pierwszych Salonów na Dolnym Śląsku posiadaliśmy w naszym gabinecie autorefraktometr i foropter, a w pracowni optycznej bezszablonowy komputerowy zestaw szlifierski WECO.

W ostatnich latach wyposażyliśmy również nasz gabinet w najnowsze urządzenia diagnostyczne (cyfrowy biomikroskop, autorefrakto-keratometr, tonometr przezpowiekowy itp.).

Jako jeden z pierwszych na Dolnym Śląsku ośrodków wprowadziliśmy do naszej oferty optometryczną terapię widzenia. Od 2019 r. prowadzimy ją w osobnym, specjalnie do tego celu przystosowanym Gabinecie Terapii Widzenia, wyposażonym w najlepszy sprzęt i urządzenia produkcji amerykańskiej firmy Bernell.

Mgr Katarzyna Szewc po licznych kursach w ówczesnej Katedrze Optometrii Akademii Medycznej w Poznaniu, ukończyła w 2010 r. najbardziej prestiżowe w kraju Podyplomowe Studium Optometrii na tamtejszym Uniwersytecie Medycznym (u prof. dr. hab. Bolesława Kędzi). Jest też absolwentką trzech edycji Kursu Terapii Wzrokowej Prof. Willisa C. Maplesa (Nova Southeastern University, USA & Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu), skończyła też 7 kolejnych edycji kursu klinicznego terapii widzenia na Uniwersytecie Adama Mickiewicza. W ostatnim czasie ukończyła kurs neurooptometrii w terapii wzrokowej u prof. Wesa De Rosiera. Jest również absolwentką wielu kursów z zakresu aplikacji soczewek kontaktowych, w tym kontaktowych soczewek progresywnych. Prawie od początku jego istnienia, aktywnie działa w Polskim Towarzystwie Optometrii i Optyki (PTOO), uczestnicząc w niemal wszystkich organizowanych przez nie konferencjach i kursach.

Katarzyna Szewc jest mistrzem optyki okularowej, posiada także tytuł technika optyka.


Mgr Radosław Szewc również ukończył Podyplomowe Studium Optometrii w Poznaniu. Przez wiele lat działał jako przewodniczący Polskiego Towarzystwa Optometrii i Optyki oraz delegat do Komisji Uprawnień Zawodowych Europejskiej rady Optometrii i Optyki (ECOO). Współorganizował w tym czasie cztery międzynarodowe konferencje optometryczne PTOO w Warszawie.

Radosław Szewc jest mistrzem optyki okularowej, posiada także tytuł technika optyka.


Pani Joanna Jakubowska pracuje w naszym Salonie w Brzegu Dolnym jako optyk i asystent obsługi Klienta od 2007 r. Ma wieloletnie doświadczenie, ukończyła także liczne kursy i szkolenia branżowe.

Pani Anna Krasowska jest asystentem obsługi Klienta w Salonie w Wołowie. Związana jest z naszą firmą od 2018 r. Swoją wiedzę rozwija uczestnicząc w szkoleniach i kursach z dziedziny optyki i sprzedaży.

 

W naszych salonach optycznych w Brzegu Dolnym i Wołowie już od dwudziestu sześciu lat oferujemy to, co najlepsze dla Twojego wzroku: modne, firmowe oprawy okularowe, profesjonalne badanie wzroku wraz z terapią widzenia, najlepsze soczewki okularowe i kontaktowe. 

 

Mając na względzie najwyższą jakość usług wszystkie okulary wykonujemy na miejscu, korzystając z najnowszych urządzeń niemieckiej firmy WECO.

 

Pomiarów niezbędnych do wykonania dla Państwa okularów dokonujemy za pomocą systemu komputerowego VisuReal, oferującego najwyższą możliwą w optyce precyzję.

MASZ PYTANIA?

napisz do nas

  • ul. Tęczowa 11, 56-120 Brzeg Dolny
  • tel. 71 319-66-15
  • Czynny pon-pt. 9:30-17:30
  • ul. Piłsudskiego 40, 56-100 Wołów
  • tel. 71 389-58-60
  • Czynny pon-pt. 9:00 - 17:00