SAWIN
Optyka-Optometria

Kontrola krótkowzroczności w gabinecie okulistycznym

Krótkowzroczność to problem, który dotyczy wielu Pacjentów. Nieostre widzenie do dali oraz mrużenie powiek to typowe oznaki postępowania tej wady wzroku, które dają do zrozumienia, że dotychczasowa korekcja wzroku była niewystarczająca. W gabinecie SAWIN Optyka-Optometria możesz skorzystać z usługi kontroli krótkowzroczności. Problem ten wynika głównie z obecnego stylu życia. Długotrwała praca przed komputerem, spędzanie czasu w zamkniętych pomieszczeniach, korzystanie z urządzeń elektronicznych – to tylko niektóre z długiej listy czynników pogłębiających schorzenie. Obecnie w celu spowolnienia lub zatrzymania krótkowzroczności stosujemy w naszych gabinetach:

Poza tym innymi metodami, stosowanymi przez specjalistów są:

  • krople do oczu z atropiną o bardzo małym stężeniu,
  • soczewki ortokorekcyjne.

Od wielu lat prowadzimy terapię krótkowzroczności, przywracając Pacjentom komfort widzenia do dali. Prowadzimy pełną diagnostykę i indywidualnie dobieramy metodę postępowania.
Rekomendujemy także zmianę dotychczasowych zachowań i nawyków, między innymi ograniczenie czasu patrzenia z bliskiej odległości oraz spędzania czasu w zamkniętych pomieszczeniach. Ruch na świeżym powietrzu może znacząco poprawić jakość widzenia.

Pamiętaj! W wielu przypadkach rozwój każdej wady wzroku można spowolnić lub zatrzymać. Kontrola krótkowzroczności jest w tym przypadku bardzo skuteczna. Weź sprawy w swoje ręce i zadbaj o wzrok jak najszybciej.

MASZ PYTANIA?

napisz do nas

Scroll Top